Ta strona używa plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej na temat dlaczego ta strona używa plików cookie i jak włączyć je w Twojej przeglądarce, zapoznaj się z polityką prywatności. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją prawa tej strony do korzystania z tych plików.
Zamknij

Kwartalnik KOMINIARZ POLSKI

kominiarz_polski_reklama_DRUK2

 

Powstanie Cechu Zdunów

LOGO Cechu Zdunów mały

Dnia 11 maja 2015 roku nastąpi oficjalne powołanie CECHU ZDUNÓW POLSKICH w Zdunach. Spotkanie założycielskie odbędzie się 11.05.2012 o godz.12.00 w Kaflarni Zduny k/Krotoszyna. W tym momencie zostanie podjęta oficjalna uchwała o założeniu cechu. Ponadto, odpowiednimi uchwałami zostaną wybrane cechu, komisja rewizyjna i sąd cechowy.

            Będzie to pierwszy i jedyny cech zawodowy zrzeszający branżę zduńską w Polsce, powołany od czasu transformacji ustrojowej w 1989 roku. Cech będzie miał swą siedzibę na terenie najstarszej czynnej kaflarni w Polsce, przy ul. Łacnowej 37 w Zdunach.

 

            Nadrzędnym celem zakładanego cechu jest zachowanie dziedzictwa naszych przodków i integracja środowiska oraz nauka zawodu zduńskiego i ochrona przed jego wymarciem.

            Członkostwo w cechu jest dobrowolne. Członkiem cechu może być każdy, kto utożsamia się z rzemiosłem zduńskim, w tym dyplomowani zduni, kaflarze, wykonawcy kominków i miłośnicy dawnego rzemiosła, którym leży na sercu podnoszenie kwalifikacji i podniesienie rangi naszej profesji.

            Cech Zdunów Polskich jest niezależną instytucją i nie stanowi w żaden sposób konkurencji dla Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kominki Polskie, którego to członkowie związani z branżą zduńską będą mili widziani w cechu.

Rejestr Mistrzów Kominiarskich

Aby znaleźć kominiarza, należy „kliknąć” wybrane województwo, a następnie wyszukać kominiarza na mapie obok lub za pomocą wyszukiwarki.

Ogólnopolski Rejestr Mistrzów Kominiarskich uprawnionych do okresowej kontroli, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) na podstawie art. 62 ust. 6 pkt 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane (tekst jednolity Dz.U. z 2016 roku  poz. 290 - z późniejszymi zmianami)

Kontakt

Korporacja Kominiarzy Polskich
Stowarzyszenie Zawodowe
Zarząd Główny

45-061 Opole ul. Katowicka 55
tel. 77 423 13 80
e-mail: zgkkp.opole@op.pl

NIP 754-10-96-297

KRS 0000076862

REGON  530567185

Adres profilu kwartalnika

"Kominiarz Polski" na Facebooku:

https://www.facebook.com/KominiarzPolski/

Partnerzy

Strony internetowe: RedSoft.pl