Ta strona używa plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej na temat dlaczego ta strona używa plików cookie i jak włączyć je w Twojej przeglądarce, zapoznaj się z polityką prywatności. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją prawa tej strony do korzystania z tych plików.
Zamknij

Kwartalnik KOMINIARZ POLSKI

kominiarz_polski_reklama_DRUK2

 

Czad i ogień - obudź czujność

czad-i-ogien_logo-wybrane-780x780

 

 

 

 

 

Ruszyła akcja

„Czad i ogień – obudź czujność”.

 

Korporacja Kominiarzy Polskich Stowarzyszenie Zawodowe wspiera akcję „Czad i ogień – obudź czujność”.

 

W piśmie, skierowanym na ręce Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, Korporacja deklaruje gotowość do uczestniczenia w tej jakże ważnej inicjatywie.

Kominiarze, zrzeszeni w Korporacji Kominiarzy Polskich jako pierwsi zwrócili uwagę, jak poważnym problemem są zatrucia tlenkiem węgla. Już w 2004 roku z inicjatywy Korporacji Kominiarzy Polskich podpisano MEMORANDUM w sprawie bezpiecznego eksploatowania urządzeń grzewczo-kominowych. Sygnatariuszami tego dokumentu były organizacje kominiarskie z Europy i Stanów Zjednoczonych. LINK

Nasza troska o bezpieczne źródła ciepła i bezpieczne użytkowanie urządzeń grzewczo-kominowych wynika wprost z celów Korporacji, zapisanych w statucie.

 Nasze doświadczenie zawodowe oraz 25 lat działalności na rzecz bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania zatruciom czadem może stanowić znaczący wkład w realizację zadań w akcji „Czad i ogień – obudź czujność”.

 


 

Opracował i wprowadził - Stanisław Frydel

Rejestr Mistrzów Kominiarskich

Aby znaleźć kominiarza, należy „kliknąć” wybrane województwo, a następnie wyszukać kominiarza na mapie obok lub za pomocą wyszukiwarki.

Ogólnopolski Rejestr Mistrzów Kominiarskich uprawnionych do okresowej kontroli, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) na podstawie art. 62 ust. 6 pkt 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane (tekst jednolity Dz.U. z 2016 roku  poz. 290 - z późniejszymi zmianami)

Kontakt

Korporacja Kominiarzy Polskich
Stowarzyszenie Zawodowe
Zarząd Główny

45-061 Opole ul. Katowicka 55
tel. 77 423 13 80
e-mail: zgkkp.opole@op.pl

NIP 754-10-96-297

KRS 0000076862

REGON  530567185

Adres profilu kwartalnika

"Kominiarz Polski" na Facebooku:

https://www.facebook.com/KominiarzPolski/

Partnerzy

Strony internetowe: RedSoft.pl