Targi INSTALACJE-2018

Targi INSTALACJE

Największe spotkanie branży instalacyjnej w Polsce i Europie Środkowej, jedyne, które kompleksowo prezentuje ofertę wiodących producentów i dostawców urządzeń, technologii i usług z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej, a także techniki obiektowej i techniki gazowniczej. Każdorazowo wydarzenie gromadzi blisko 30.000 profesjonalistów z 46 krajów świata. Oferuje przegląd nowości i premier rynkowych oraz trendów w rozwoju branży. Targi odbywają się w cyklu dwuletnim – w lata parzyste. Natomiast w lata nieparzyste, na terenie całej Polski, realizowany jest projekt INSTALACJE ON TOUR, podczas którego przeprowadzane są eliminacje terenowe do najważniejszego wydarzenia dla instalatorów – Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI). Ich finał organizowany jest w czasie targów INSTALACJE. Podczas najbliższej edycji targów INSTALACJE (23-26 kwietnia 2018) na zwiedzających czekać będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących:

  • Klub Instalatora Grupy SBS oraz MTP zostanie zaprezentowany w nowej odsłonie.
    Na gości czekają niezwykłe atrakcje. Każdy, kto regularnie przyjeżdża na Targi wie, że bez odwiedzin Klubu Instalatora – nie ma dobrej zabawy. Także w tym roku, razem z firmami: ARMATURA KRAKÓW, IMMERGAS, KAN, WILO, stworzymy kilka stref aktywności, w których nasi goście poczują się wyjątkowo – zapewniają organizatorzy.
  • Podczas targów odbędzie się szereg spotkań i konferencji dotyczących aktualnych trendów oraz wyzwań stojących przed branżą. ZHI, SPIUG, i MTP zaprosi na IV Konferencję Rynku Urządzeń Grzewczych, Sanitarnych, Instalacji, Wentylacji i Klimatyzacji. PORT PC natomiast, przedstawi nowe wytyczne branżowe skierowane do instalatorów i projektantów instalacji grzewczych i chłodzących, będą one zaprezentowane podczas konferencji „Standardy jutra w technice grzewczej”. Jeden z naszych partnerów, Globeenergia zaprosi uczestników targów na warsztaty fotowoltaiczne MOC HYBRYDY. Krajowe Forum Chłodnictwa zaprosi na konferencję: „Branża chłodnicza w obliczu obecnych uregulowań prawnych”, natomiast „Obowiązujące wymagania stawiane urządzeniom wentylacyjnym i klimatyzacyjnym. Wspomaganie projektowania programem BIM” przedstawi Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
  • Nowość! Łazienka PRO – zupełnie nowy cykl spotkań dla profesjonalistów z branży łazienkowej oraz  wystawa produktów pokazujących rozwój tego sektora rynku.
  • VI Mistrzostwa Polski Instalatorów czyli ogromna dawka emocji podczas rywalizacji najlepszych polskich fachowców w dziedzinie instalacji. Nagrodą główną będzie samochód dostawczy – Citroen Berlingo. Partnerem wspierającym jest również Lechma, Snicers workwear oraz Topex Group. Partnerzy strategiczni to Afriso, Broetje, TECE, Grundfos, Vogel&Noot .

23-24 kwietnia – eliminacje, 25 kwietnia WIELKI FINAŁ, 26 kwietnia Finał dla Szkół.

Partnerem strategicznym Targów Instalacje jest Polski Związek Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Instalacyjnej, Klimatyzacji  i Wentylacji (ZHI).

Aby ułatwić dojazd na Targi, MTP wraz z ZHI organizują wspólnie największą w Polsce Akcję autokarową, skierowaną  do instalatorów – klientów wybranych hurtowni z całej Polski.

Konrad Fleśman, Dyrektor Projektów INSTALACJE

Targi INSTALACJE zmieniają się co roku. Już w czasie INSTALACJI ON TOUR wprowadziliśmy nową formułę eliminacji do Mistrzostw Polski Instalatorów – manualne stojaki instalacyjne zastąpiliśmy wirtualną grą. Konkursowe zadanie polegało na zainstalowaniu przy pomocy dżojstika szeregu produktów w wirtualnym domu wyposażonym w instalacje grzewcze i sanitarne. To nasza odpowiedź na rosnącą popularność wirtualnej rzeczywistości. Natomiast  jedną z nowości w targowym programie wydarzeń 2018 będzie ARENA INSTALATORA – specjalnie zaaranżowany pawilon 4, a w nim Klub Instalatora oraz strefy: dystrybucji, rozrywki i VI Mistrzostw Polski Instalatorów. Nowa formuła ma w jednym miejscu i czasie skupić przedstawicieli całej branży. Do udziału w targach zapraszamy przede wszystkim instalatorów, projektantów instalacji, architektów, inwestorów i reprezentantów handlu. Każda z tych grup znajdzie na targach ofertę dla siebie.

Zakres tematyczny: Technika Grzewcza (wytwarzanie, przetwarzanie, przesyłanie i odzyskiwanie energii; węzły cieplne; sieci ciepłownicze, pompy ciepła, kotły, grzejniki, ogrzewacze powietrza, kolektory słoneczne, materiały izolacyjne); Klimatyzacja, wentylacja i chłodnictwo (wentylatory, klimatyzatory, instalacje i systemy chłodnicze, kanały wentylacyjne, systemy centralnego odkurzania, systemy regulacji temperatury); Technika Obiektowa (systemy dla inteligentnych budynków – BMS; kable, przewody; kanały instalacyjne, transformatory, rozdzielnie i tablice rozdzielcze); Technika Sanitarna (systemy przyłączy wodno-kanalizacyjnych w budynkach; systemy spłukujące; systemy odpływowe; armatura sanitarna, ceramika sanitarna); Technika Gazownicza (maszyny i urządzenia do poszukiwania i wydobycia gazu; specjalistyczne maszyny, urządzenia i materiały do budowy, wyposażenia i ochrony gazociągów, tłoczni i rozdzielni gazu; sieci gazowe wysokiego, średniego i niskiego ciśnienia; stacje gazowe: projektowanie, produkcja, montaż, elementy, serwis; magazynowanie i przechowywanie gazu; urządzenia gazowe); Ekogrzanie (ekologiczne systemy opalania paliwem stałym); usługi, wykonawstwo, doradztwo