Ta strona używa plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej na temat dlaczego ta strona używa plików cookie i jak włączyć je w Twojej przeglądarce, zapoznaj się z polityką prywatności. Przeglądanie tej strony jest równoznaczne z akceptacją prawa tej strony do korzystania z tych plików.
Zamknij

Kwartalnik KOMINIARZ POLSKI

kominiarz_polski_reklama_DRUK2

 

25 lat Oddziału w Opolu

Oddział w Opolu

 

 

 

 

 

Uroczyste rocznicowe zebranie członków Oddziału w Opolu

 

   W roku 2016 Oddział w Opolu Korporacji Kominiarzy Polskich Stowarzyszenia Zawodowego obchodzi 25-lecie działalności. W związku z tą rocznicą coroczne zebranie członków Oddziału miało charakter bardziej uroczysty. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w zebraniu wzięły udział trzy pokolenia kominiarzy. Jako goście honorowi zostali zaproszeni emeryci – seniorzy kominiarstwa opolskiego. Na zebranie przybyli: Feliks Puchowski, Józef Białek, Jerzy Buchta, Andrzej Woźniak, Artur Grzyb, Leon Andrearczyk, Marian Tomaszewski i Jan Kajewski. Z przyczyn osobistych w zebraniu nie mogli wziąć udziału: Jerzy Griner, Manfred Szpicki i Józef Pietruszka.

W uznaniu wieloletniej pracy w kominiarstwie oraz zasług w kształceniu kolejnych pokoleń kominiarzy, władze Oddziału w Opolu uhonorowały seniorów medalami Korporacji Kominiarzy Polskich przyznawanymi za szczególne zasługi w rozwoju kominiarstwa.

W imieniu wyróżnionych głos zabrał jeden z najstarszych kominiarzy Opolszczyzny Feliks Puchowski. Serdecznie podziękował za pamięć i docenienie pracy, włożonej w kontynuowanie rzemiosła kominiarskiego. Feliks Puchowski podkreślił, że dobra tradycja wspólnych spotkań młodzieży z seniorami będzie w przyszłości owocować poszanowaniem tradycji kominiarskiej.

Za szczególne zaangażowanie w działalność Oddziału w Opolu oraz promowanie kominiarstwa, medale Korporacji Kominiarzy polskich otrzymali: Krystian Motyka, Artur Buchta, Robert Buchta, Lucjan Szpicki, Arkadiusz Tylka i Jerzy Szymczyszyn.

Zebranie członków Oddziału oraz seniorów kominiarstwa było okazją do wspólnych rozmów, do wspomnień i opowieści o kominiarstwie sprzed kilkudziesięciu lat.

 

Więcej zdjęć:  http://korporacjakominiarzy.pl/zebarnie-w-opolu-%282%29%280%29%281%29%286%29---zdjecia-14,17-17-194.html

Rejestr Mistrzów Kominiarskich

Aby znaleźć kominiarza, należy „kliknąć” wybrane województwo, a następnie wyszukać kominiarza na mapie obok lub za pomocą wyszukiwarki.

Ogólnopolski Rejestr Mistrzów Kominiarskich uprawnionych do okresowej kontroli, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) na podstawie art. 62 ust. 6 pkt 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane (tekst jednolity Dz.U. z 2016 roku  poz. 290 - z późniejszymi zmianami)

Kontakt

Korporacja Kominiarzy Polskich
Stowarzyszenie Zawodowe
Zarząd Główny

45-061 Opole ul. Katowicka 55
tel. 77 423 13 80
e-mail: zgkkp.opole@op.pl

NIP 754-10-96-297

KRS 0000076862

REGON  530567185

Adres profilu kwartalnika

"Kominiarz Polski" na Facebooku:

https://www.facebook.com/KominiarzPolski/

Partnerzy

Strony internetowe: RedSoft.pl